Основні види гранітної бруківки, які можна придбати на українському ринку

Різновиди гранітної бруківки на українському ринку

Бруківка тротуарна із граніту у ЛьвовіСучасні технології та наукові досягнення дозволяють людині створити десятки різноманітних матеріалів для мощення доріг, тротуарів, паркувань, міських площ, садових доріжок. Однак найбільш стійким та довговічним лишається створений природою граніту.

Виготовлена з цього матеріалу бруківка експлуатується десятки років. Навіть в умовах вітчизняного клімату. Житомирський граніт безпечний для людини, невибагливий та стійкий до будь-яких зовнішніх впливів:

  • різкої зміни температури;
  • вологості;
  • осадів та вітру;
  • ультрафіолету;
  • механічних пошкоджень.

При цьому поверхня граніту зберігає свій початковий вигляд протягом усього часу експлуатації. Не втрачаючи кольору та яскравості. Завдяки цьому після демонтажу тротуару чи доріжки гранітна бруківка може використовуватися повторно.

Види бруківки з граніту

Український граніт – матеріал універсальний. Він органічно вписується в міські пейзажі та садово-парковий дизайн. При цьому ціна бруківки залежить як від відтінку каменю, так і від методу обробки поверхні.

За способом виготовлення бруківку можна розподілити на:

  • Класичну колоту. Це бюджетний вид тротуарного каменя, що виготовляється шляхом відколювання від породи окремих плиток правильної кубічної форми. В процесі виробництва не використовуються високотехнологічні інструменти, що значно знижує вартість бруківки. Але не її якість. Після мощення цього різновиду гранітного каменя не доведеться турбуватися про ожеледицю чи морози (нерівності бруківки гарантують гарне зчеплення з поверхнею).
  • Колото-пиляну. Має колоті та пиляні сторони одночасно. Пиляним може бути верх каменя, або бічні грані. Ця особливість бруківки значно спрощує її монтаж та зменшує відстань між окремими каменями. В період зимових холодів та обледеніння колотий верх плиток полегшує проїзд на авто, а також убезпечує піші прогулянки по мощеним площам та тротуарам.
  • Пиляну. Має шість рівних пиляних граней та правильну форму. Відхилення від геометричних розмірів окремих плиток не перевищує 1-2 мм. За необхідності пиляну бруківку тротуарну із граніту можна обробити термічно. Така обробка надає поверхні каменя легкої нерівності, шорсткості.

Крім того, гранітну плитку можна зістарити, штучно заокругливши кути на бруківці. Мощення такого матеріалу буде доцільним в місцях зі значними експлуатаційними навантаженнями (дорога, міська площа тощо).